Menu

Drama u Mostaru: Maribor porazio Zrinjski

U prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka nogometaši Maribora pobijedili su u Mostaru ekipu Zrinjskog s 2:1.

Po izuzetno vrućem i sparnom vremenu Zrinjski je odlično otvorio utakmicu. Nakon duela Bilbije i Šulera u 9. minuti u kaznenom prostoru Maribora, glavni sudac Daniel Siebert pokazao je na bijelu točku.

Odgovornost na sebe preuzeo je Bilbija, čiji udarac zaustavlja vratnica. Tri minute kasnije Stojkić je odlično pucao iz slobodnog udarca, a Handanović vrhunski obranio.

Prvu prigodu za Maribor bilježimo u 25. minuti, kada je Hotič glavom šutirao neprecizno. Slovenci do vodstva dolaze u 43. minuti. Bajde je pobjegao obrani i asistirao za Zahovića kojemu nije bilo teško zatresti mrežu Pirića.

U nastavku smo vidjeli veoma lošu igru obje momčadi. Udarac Jovića u 48. minuti bio je neprecizan, a bolje sreće nije bio ni Ćavar u 75. minuti susreta.

Maribor je utakmicu završio s deset nogometaša, jer je drugi žuti, odnosno crveni karton u 67. minuti dobio Blaž Vrhovec. U 88. minuti Zrinjski dolazi do poravnanja golom Ognjena Todorovića. Pet minuta kasnije jedanaesterac za Maribor koji je u pogodak pretvorio Tavares za pobjedu Slovenaca.

Uzvratna utakmica drugog pretkola Lige prvaka između Maribora i Zrinjskog igra se 19. srpnja na stadionu Ljudski vrt.

Zrinjski: Pirić, Barić, Kajkut, Jović, Pezer (od 60. Perišić), Stojkić, Jakovljević, Katanec, Ćavar (od 77. Mulahusejnović), Filipović (od 60. Todorović), Bilbija.

Maribor: Handanović, Šuler, Vrhovec, Ahmedi, Kabha, Hotič (od 70. Pihler), Bajde (od 84. Mešanović), Zahović (od 70. Tavares), Rajčević, Viler, Palčić.