Menu

Široki dobio prvu finalnu utakmicu protiv Sparsa iz Sarajeva

Uzavrela atmosfera, borbena ali nervozna košarka obilježila je prvi finalni susret koji je Široki rješio u svoju korist rezultatom 77:66  ...

U utakmici čija je važnost pomalo stegla ruke i jednoj i drugoj momčadi dominirale su čvrste obrane i na kraju je susret prema očekivanju ušao u dramatičnu završnicu koju je Široki pred sami kraj utakmice, na nekih tri minute do kraja, uspio prelomiti u svoju korist. Oko 4000 gledatelja pratilo je ovaj prvi finalni susret na Pecari.

Vodili su Sparsi skoro cijelim tijekom prvog poluvremena, no serijom od 6:0 i polaganjem Darija Drežnjaka na veliki odmor se ide rezultatom 35:35.

Ponovo su Sparsi poveli početkom drugom poluvremena ali su Širokobriježani serijom 11:0 potkraj treće četvrtine preokrenuli rezultat i ispostavilo se, iako su Sparsi još jednom uspjeli povesti s pola koša, čuvali do kraja stečenu prednost.

Kreatori ove pobjede za Širokobriježane su braća Drežnjak, Mateo (13) i Dario (20) koja su ovu utakmicu odigrala sjajno na oba kraja terena postižući koševe u ključnim trenutcima te igrajući sjajnu obranu na ključnim košarkašima Sparsa.

Na kraju su u faul završnici Širokobriježani sjajno izvodili slobodna bacanja te je rezultat na kraju bio velikih 77:66 za domaće.

Nemanja Protić s 18 poena bio je najbolji kod Sparsa a Sandi Grubelić, koji je zaslužio i veću minutažu u ovoj utakmici zabio je 10 koševa.

HKK Široki: Zubac 4, Karačić 5, M.Drežnjak 11, Lončar 4, Filipović 11, Čolak, D.Drežnjak 20, Batinić, Šušak, Damjanović, Kraljević 10, Fenner 10

OKK Spars: Hasandić 9, Vrabac, Kamenjaš 5, Glogovac, Protić, 18Zahiragić, Albijanić 4, Durmo 6, Bajramović 5, Manjgafić 6, Grubelić 10, Jovanović