Menu

Pogledajte analizu suđenja na utakmici finala Kupa BiH između Zrinjskog i Izviđača

Rukometaši Izviđača Central osiguranja ove su godine ostali bez titule, u dramatičnoj završnici Lige za prvaka titulu su izgubili za jedan gol, minimalno su poraženi u Živinicama, a tjedan dana kasnije izgubili su finale kupa u Mostaru i to u produžecima.

U Izviđaču su posebno „kivni“ na suđenje u finalu Kupa gdje su drsko i bezobrazno pokradeni, ali organizator, HMRK Zrinjski smatra da je sve bilo „u redu“ – po planu rekli bismo. Još jednom ponavljamo dio priopćenja iz RK Izviđač CO nakon nemilih događaja u Mostaru:

„Poraz je sastavni dio sporta i na njega treba računati i od njega ne treba bježati, ali da te netko potkrada brutalno cijelu utakmicu, takav poraz ne smije se priznati niti prihvatiti, međutim svoje greške ne smiješ prešutjeti i od njih bježati, bilo ih je. Ali greške Izviđača ne trebaju biti alibi službenim osobama za onakvo ponašanje.

Nakon puno bolnijeg poraza u Živinicama ni u jednom trenutku nije se tražio alibi u sudcima i suparniku, već je jasno i glasno rečeno, sami smo krivi, čestitalo se domaćinu i sucima, ali ovaj put tako nešto se ne može reći ni priznati. Izviđač je izgubio puno finala KUPa BiH, svaki put je znao korektno priznati poraz i čestitati pobjedniku i to Izviđaču nikad nije bio problem, ali ono sinoć je sve osim sportskog poraza.

Izviđač je dobio još jednu lekciju, lekciju iz koje će sigurno izvući pouke, zbiti redove i pokazati svima da ga zanimaju samo rezultati postignuti samo na sportski način. Žalosno je što se mora umjesto izvještaja s jedne utakmice koja je trebala biti festival sporta na ovakav način izvještavati. Neka to bude na čast i ponos onima koji su ovo izrežirali“.

Nakon prospavane, ili neprospavane noći na osnovu snimke utakmice urađena je i analiza suđenja pa sami prosudite o čemu se zapravo radilo na toj utakmici od prve do posljednje minute.

1. MINUTA POVREDA PROSTORA BRoj 77. ZRINJSKOG I SUCI PRIZNALI GOL (DVOSTRUKA GREŠKA)

5. MINUTA DUPLA LOPTA BROJ 13. ZRINJSKOG (SUCI NIŠTA)

9. MINUTA BROJ 10. ZRINJSKOG UDARANJE BROJA 7 U LICE IZVIĐAČA (SUCI PROBIJANJE) - NAJMANJE 2. MINUTE

10. MINUTA POSLJEDICA 9. MINUTE ISKLJUČENJE BROJA 44. IZVIĐAČA (NAVODNO ZBOG PRIČE - SNIMAK NE OTKRIVA NIŠTA)

11. MINUTA ZAUSTAVIO VRIJEME I NIJE ISPOŠTOVAO PROGRESIJU KADA JE U PITANJU KAZNA TRENERU GOSTIJU

14. MINUTA BROJ 77. DOMAĆIH ISKLJUČENJE (NIJE SUĐENO - KRITERIJ NEDOSLJEDAN)

15. MINUTA BROJ 33. DOMAĆIH ISKLJUČENJE ZBOG GURANJA U LEDJA (NIJE DOSUĐENO)

17. MINUTA BROJ 9. DOMAĆIH ISKLJUČENJE ZBOG GURANJA U LEDJA (NIJE DOSUĐENO)

20. MINUTA BROJ 9. DOMAĆIH POVREDA VRATAREVA PROSTORA (NIJE DOSUĐENO)

21. i 22. MINUTA KRITERIJ PROGRESIJE NEUJEDNAČEN NA CRTI (IZVIĐAČ ISKLJUČENJE, ZRINJSKI NE)

24. MINUTA BROJ 10. ZRINJSKOG POVREDA VRATAREVA PROSTORA (NIJE SUĐENA)

25. MINUTA BROJ 4. DOMAĆIH ISKLJUČENJE ZBOG POTEZANJA BROJA 34. (NIJE SUĐENO)

26. MINUTA BROJ 91. POTEŽE NA CRT BROJ 34. (PROBIJANJE, SUCI PUŠTAJU I PRIZNAJU POGODAK)

29. MINUTA NE POŠTIVAJU PREDNOST NA BROJU 45., A BROJ 9. SE BRANI IZ PROSTORA (SEDMERAC, SUCI VRAĆAJU NA 9 METARA)

30. BROJ 4. ISKLJUČENJE NA BROJU 45. GOSTIJU.

32. MINUTA SVIRANO 7M IGRACU BROJ 13 ZRINJSKOG (9M - FAUL UZ 5 KORAKA)

34. MINUTA BROJ 13. ZRINJSKOG POVLAČIO ZA DRES BROJ 44. IZVIDJACA (SUCI NIŠTA - KONTRANAPAD I GOL)

34. MINUTA BROJ 9. POVLAČIO ZA DRES BROJ 34. GOSTIJU (SUCI NIŠTA - OPETOVANA SITUACIJA BROJ 9. ZRINJSKOG)

35. MINUTA PREKRSAJ U NAPADU BROJA 77. DOMAĆIH NA BROJU 7. GOSTIJU (SUCI 9M)

38. MINUTA BROJ 9. DOMAĆIH PROBIJANJE NA BROJU 34. GOSTIJU (SUCI NIŠTA)

38. MINUTA BROJ 77. DOMAČI POVLAČENJE ZA DRES BROJA 34. GOSTIJU PA OPETOVAN PREKRŠAJ ZA PROGRESIJU U ISTOJ MINUTI ( SUCI
SAMO 9M)

39. MINUTA ODUZETA PREDNOST BROJU 44. GOSTIJU, LOPTA ZAVRŠILA NA CRTI KOD BROJA 77. GOSTIJU U JASNOJ SITUACIJI ZA POGODAK (SUCI VRATILI NA 9M)

39. MINUTA UZETA PREDNOST BROJU 77. NA CRTI U JASNOJ POZICIJI ZA GOL (NAVODNO GAZIO LINIJU, VRACENO NA 9M - ŠTO NIJE ISTINA)

42. MINUTA SLOBODNO BACANJA ZA IZVIĐAČ, PREKRŠAJ BROJA 77. DOMAĆI NA BROJ 7. GOSTIJU (SUCI NIŠTA)

43. MINUTA BROJ 91. DOMAĆI GURA IGRAČA BROJ 11. GOSTIJU U IGRAČA BROJ 10. DOMAĆINA (SUCI SVIRAJU 7M, A PREKRŠAJ U NAPADU)

43. MINUTA 1. SITUACIJA PREKID ZBOG GRUBOG PREKRŠAJA BROJA 77. DOMAĆI NA BROJU 45. GOSTIJU.(DISKAVLIFIKACIJA BROJ 77.). 2. SITUACIJA BROJ 44. DOMAĆI GRUBO NASRĆE NA BROJ 7. GOSTIJU (DISKVALIFIKACIJA BROJ 44). 3. SITUACIJA BROJ 10.DOMAĆI NAGANJA BROJ 11. GOSTIJU PO TERENU. 3. SITUACIJA BROJ 16. DOMAĆI PRIJETI GOSTUJUĆEM IGRAČU BROJ 11. (SUCI ISKLJUCUJU SAMO BROJ 10. DOMAĆI - OPRAVDANO I BROJ 7. GOSTIJU (NE)OPRAVDANO RADI MIRA U KUCI. nEMA KAZNI ZA BROJEVE BROJ 77. I BROJ 44. DOMAĆI. TE IGRAČA KOJI SU SA KLUPE USILI U PARKET (SOLOMUNI SUCI)

51. MINUTA BROJ 2. GOSTIJU U KONTRI LIJEVOM RUKOME GURA BROJ 33. DOMAĆI (VIDLJIVO NA SNIMCI). (SUCI NŠTA, A TREBALO 7M I ISKLJUČENJE)

52. MINUTA ISKLUČENJE PRIČUVANOG VRATARA GOSTIJU ZBOG NAVODNE PRIČE, A TREBALO ISKLJUČITI I TRENERA IZVIĐAČA ZBOG PROTESTA I ULASKA U TEREN (OPETOVANE GREŠKE U PROGRESIJI SUDACA)

57. MINUTA BROJ 10. DOMAĆINA IZ KORAKA DODAJE BROJU 44. (SUCI SEDMERAC I ISKLJUČENJE, A PRIJE BILI KORACI)

60. MINUTA PROBIJANJE BROJA 33. DOMAĆI ZABIO SE U BROJ 2.GOSTIJU.

60. MINUTA UKRADENO 12 SEKUNDI OD 58:34 DO 58:46 (ZAPISNIČKI STOL UKRAO)

61. MINUTA IGRAČ BROJ 8. DOMAĆI U PROSTORU, SUCI PROBIJANJE BROJU 7. GOSTIJU (9M ISPRAVNA ODLUKA)

64  MINUTA PROGRSIJA - ISKLJUČENJE BROJ 22. DOMAĆI NA BROJU 45 IZVIĐAČA

64. MINUTA SVIRANO PASIVNO IZVIĐAĆČU A NIJE PROŠLO 6 DODAVANJA

65. MINUTA GOL PONIŠTEN, ZAPISNIČKI STOL SVIRAO RANIJE U 04:59 ŠTO SE CUJE I VIDI NA SNIMCI (DELEGAT MORAO INTERVENIRATI I SVIRA SE PENAL ZA IZVIĐAČ)

67. PRIJESTUP NAPRAVIO BROJ 77. DOMAĆI (SUCI NIŠTA)