Menu

Izvrsna utakmica u Ljubuškom: Preokret Sarajeva za prolaz u osminu finala!

Uz podršku oko 1100 navijača koji su se unatoč kiši okupili na tribinama, NK Ljubuški je danas na Gradskom stadionu „Babovac“ pružio sjajan otpor Sarajevu u šesnaestini finala Kupa BiH, ali je na kraju ipak poražen rezultatom 2:4.

Branitelj naslova u Kupu i aktualni prvak BiH tako se ipak plasirao dalje, ali puno teže od očekivanog, naime, Ljubušaci su dva puta vodili, te je na trenutke izgledalo kao da mogu napraviti veliki podvig.

Hladan tuš za bordo momčad dogodio se već u 11. minuti kada je Ivan Buhač doveo domaće u vodstvo.

Bordo tim je potom preuzeo inicijativu i nakon što Guzina nije iskoristio situaciju jedan na jedan, dvije minute kasnije, u 23. minuti Salčin donosi izjednačenje Sarajevu.

Međutim, problemi za izabranike Husrefa Musemića tu nisu prestajali budući da je vrlo brzo Brkić postigao golčinu iz voleja za novo vodstvo Ljubuškog. Prije gola, obrambeni igrač Sarajeva je vrlo loše reagirao na dugu loptu, a Brkić je pokazao sjajan instinkt za gol.

Imao je Ljubuški nakon toga čak i priliku za povesti 3:1, ali vratar Sarajeva spašava svoju momčad.

Uglavnom, trener Sarajeva sigurno nije mogao zadovoljan s prvim poluvremenom, no u nastavku njegova momčad je krenula puno bolje.

Sarajevo je stvaralo prilike, pogodili su stativu, a potom je Handžić nakon centaršuta Hodžića pogodio prečku

Na veliko razočaranje ljubuške publike, u 64. minuti je Dupovac poravnao na 2:2.

Sarajevo do preokreta dolazi 77. minuti kada Guzina pogađa za 2:3.

Pobjedu i plasman Sarajeva u osminu finala potvrdio je Šišić u 87. minuti. Guzina je sjajno prošao i asistirao, a Šišić pogodio za konačnih 2:4.

Unatoč porazu, trener Ljubuškog Damir Vučić je na kraju bio zadovoljan onim što su njegovi momci prikazali na terenu.

„Prije svega mi je drago da je ovo bio jedan veliki praznik nogometa, da je ova utakmica pokazala da i mi imamo što reći i da imamo određenu kvalitetu, koja je u određenim momentima, dok smo imali toliku moć da se suprostavimo Sarajevu bila dostatna za naše vodstvo od 1-0 i potom od 2-1. Na kraju se ipak vidjelo tko je tu premijerligaš i prvak države, a tko je drugoligaš. U konačnici nakon što je utakmica završila, moj dojam je dojam sreće i zadovoljstva jer smo u malo vremena stvorili ozbiljnu momčad koja može pružiti ozbiljan nogomet. Ovaj ritam je bio premijerligaški i dao je svoj ceh. Mi smo u prvom poluvremenu igrali visokim ritmom i pokušali se nametnuti momčadi Sarajeva, ja sam znao da će nas to koštati, da će nas energetski koštati, ali bilo bi suludo da smo mi u ovakvoj utakmici išli na to da se branimo od sarajeva i čekamo kada ćemo primiti pogodak. Mislim da je ljubuška publika u ovom slučaju zadovoljnija otišla s Babovca iako smo mi izgubili“, rekao je Vučić.