Menu

BARCELONA IZBORILA FINALE: Coutinho zabio prvijenac, Rakitić potvrdio pobjedu

Barcelona je izborila i svoje četvrto uzastopno finale Kupa Kralja, ovog puta svladavši Valenciju unutar dva susreta, večeras uz dominantnih 2:0 te s 1:0 uz prošle utakmice.

Katalonci su naišli na očekivani otpor Šišmiša, no domaći sastav muči se s pronalaskom forme u posljednje vrijeme pošto su večeras upisali peti vezani poraz, uključujući sva natjecanja, piše portal Sortarena.hr.

U samom startu susreta momčadi su izgledale nadasve jednako na terenu. Barcelona je pokušavala diktirati tempo, no uz brze izlaske preko bekova i po krilu, Valencia je u nekim trenucima izgledala opasnije od Katalonaca koji su teško stvarali prilike. No ipak, na odmor se otišlo s 0:0, a mreže su mirovale usprkos vatri na travnjaku.

Drugu dionicu Ernesto Valverde započeo je ključnom izmjenom – Andre Gomes napušta igru nakon slabe izvedbe, a mijenja ga Philippe Coutinho koji svega četiri minute nakon ulaska zabija svoj prvijenac za plavocrveni dres. Luis Suarez probija po boku i šalje odličnu loptu u sredinu, a tamo ju dočekuje Brazilac i posprema u mrežu.

Bila je to stara kombinacija Suarez i Coutinho još iz dana Liverpoola kada je El Pistolero i u dresu Redsa bio taj koji je Philippeu “poklonio” prvi pogodak koji potonji upisuje na svoj račun.

Od tog trenutka Blaugrana je preuzela kontrolu.

Valencia se borila do samog kraja, pokušavali si i Zaza i Gaya, no Jasper Cillessen bio je neprobojan na golu uz nekoliko fantastičnih obrana. Utakmicu je u 82. minuti prelomio naš Ivan Rakitić.

Raketa je dobio loptu na rubu 16-erca i u svom stilu uputio bombu u donji lijevi kut domaćih vratiju. Još jednu asistenciju pokupio je Suarez koji je ukrao loptu i servirao ju našem Vatrenom.

Svoj debi napravio je i prvi Kolumbijac u Barceloni – Yerry Mina.

Rasplesani div zamijenio je Gerarda Piquea koji je izašao uz neke bolove u 83. minuti.

S ovom pobjedom, Barcelona juri prema finalu gdje ih čeka Sevilla koja je pobijedila Leganes još jučer.